יוגה ב”שכונה”

C:\Users\User\Downloads\חופית-141 (1).jpg

קרדיט תמונות: שחר בדולח, עומר גרבר

 

כשחופית גרה בתל אביב, היא שמעה על מפגשי יוגה שקורים על גג בניין העירייה, והחליטה להצטרף. תוך שבועיים היא כבר הייתה מעריצה. היא התאהבה בפשטות שבהם: על הגג, בלי מחויבות ובעיקר באווירה טובה ועם אנשים שכיף להכיר. 

כשהיא הגיעה לבאר שבע, היא הביאה את הרעיון לאחד ממפגשי “הרשת” והוציאה אותו לפועל בתמיכת האנשים, הארגון והקהילה, לאחר שהצליחה לתרגם למילים את ההתלהבות והחיבור האישי שהרגישה כשהשתתפה במפגשים בתל אביב.

מפגשי יוגה ב”שכונה” מתרחשים מדי שבוע באותו יום, באותה השעה ובאותו מרחב ציבורי. אנשים מהקהילה שרוצים להשתתף יכולים פשוט להגיע: אין צורך בהרשמה או בניסיון בתרגול יוגה. התשלום דרך “כובע”– כל אחד משלם כרצונו ועל פי יכולתו, כדי לאפשר נגישות לכל האוכלוסייה מבלי לוותר על תגמול המורה. 

בכל מפגש המנחה הוא מורה מוסמך או מורה מוסמכת ליוגה, וכל מורה מביא לשיעור את הסגנון האישי שלו ומגוון את התרגול והתכנים לפי ראות עיניו. 

קל מאוד לתחזק את המפגשים, מה שמאוד עוזר לקיים את הפרויקט בעקביות ולאורך זמן. הפרסום נעשה דרך קבוצות ייעודיות בפייסבוק ובווטסאפ. 

בנוסף, חצי שעה לאחר שיעור היוגה, ממש באותו מקום ועל אותם מזרנים, נערך שיעור פילאטיס באותו פורמט, ביוזמת ענבר פרלמוטר.

טיפ של אלופים:

“רצוי שהמובילים של הפרויקט יהיו מחוברים אישית ורגשית לרעיון שעומד מאחורי הפרויקט. החיבור בין יוגה לקהילה הוא מובן מאליו עבורי, ובגלל זה היה לי קל להאמין בהצלחה של הפרויקט מהרגע הראשון ולסחוף אחריי מתעניינים.”(חופית ווסקובויניק)

סיפרה לנו על זה:
חופית ווסקובויניק
Hofit.vosko@gmail.com

השארת תגובה