גילדת היזמים

 

בעלי עסקים משתפים פעולה

באחד המפגשים הקהילתיים העלה זיו, אחד הנגרים הפעילים בפרויקט “הנגרייה הקהילתית”, את הצורך שלו להתחבר לנגרים נוספים. “כל הפעילויות והאירועים ברשת,” הוא אמר, “מותאמים לשעות הפנאי, למרות שבתכלס לא מעט מאיתנו בעלי עסקים מתחילים ויהיה לנו הרבה יותר קל להתמודד עם זה ביחד, להעביר ידע זה לזה, לתת ולקבל עצות ולפתח שיתופי פעולה.”
האמירה האגבית של זיו הפכה, חודשיים לאחר מכן, לגילדת היזמים של באר שבע.

גילדת היזמים היא פלטפורמה המיועדת לבעלי עסקים קטנים וליוזמות בתחילת דרכן, ומאפשרת לחברים בה להיפגש, להכיר, לחלוק ידע ולשתף פעולה זה עם זה.

כיום רוב הגופים התומכים בבעלי עסקים בתחילת דרכם, תומכים למעשה בעסק, ולא באדם שמאחורי העסק. הגילדה נוסדה מתוך הבנה שבעלי עסקים בתחילת הדרך שותפים לדילמות רבות, שלא סובבות בהכרח סביב העסק אלא נוגעות גם לשילוב העסק בחייהם הפרטיים. 

חברי הגילדה הם בעלי עסקים ויזמים חברתיים בתחילת דרכם. הם מקיימים מפגשים דו-שבועיים המאפשרים להם להכיר זה את זה ולבנות אמון הדדי באמצעות מתודות שונות. הגילדה מאפשרת תמיכה שוטפת בקשיים ובאתגרים של כל אחד מבעלי העסקים, מכוונת ליצירת שיתופי פעולה שיענו על הצרכים של בתי העסקים במקביל לאלה של בעלי העסק.

טיפ של אלופים:

“ההצלחה מאוד תלויה במתודות ובתרגילים שנבחרים לכל מפגש – חשוב לכוון ליצירת מבנה קבוע וידוע לכל מפגש המציע דרכים שונות לשלב חברים חדשים בגילדה וליצור שיתופי פעולה בין עסקים.” (בן מורג)

סיפר לנו על זה:

בן מורג

ben.hareshet@eretzir.org.il

השארת תגובה