פיקניק משפחות

שני בכיף – פיקניק שכונתי לכל המשפחה בימי שני בחודש יולי

אם תגיעו לפארק עולי בבל בבאר שבע בכל אחד מימי שני בחודש יולי, תמצאו שם עשרות הורים בפיקניק שכונתי משותף. 

הפיקניקים המשותפים האלו נוצרו במסגרת יוזמה של מרכז קהילתי גוונים – מרכז להורים וילדים שהוקם על ידי קהילת גוונים בשכונה ג’ בבאר שבע. מטרת הפיקניקים היא להגיע לקהלי יעד חדשים, שאינם מזדמנים בהכרח למרכז, ולענות על צרכיהם של אנשים נוספים מהשכונה.

המרכז מזמין משפחות להגיע עם ארוחות הערב שלהן לדשא מרכזי. שם, על שמיכות פיקניק משובצות אדום-לבן, עם אוכל ביתי ומגוון פעילויות, נרקמים קשרים חדשים בין משפחות מקומיות.

הדגש במפגש הוא על תקשורת בין הורים לילדים ועל חוויה משותפת, כך שכל הפעילויות במרחב משלבות חיבור ומעודדות תקשורת. ההורים לא מגיעים כדי לעבור ממתקן למתקן אלא כדי לחוות את האירוע יחד עם הילדים.

טיפ של אלופים:
“מאוד חשוב להבין מי קהל היעד ומה הצורך שלו. אחרי שתבינו את זה, תוכלו לדעת אם הצורך מתחבר לחזון ולמטרות שלכם, ואם כן – לאפיין את האירוע ואת האווירה שאתם רוצים להשיג.

למשל, אנחנו רצינו ליצור זמן איכות משפחתי אז בחרנו בשעת ארוחת הערב. פרשנו שמיכות שישדרו פיקניק וזמן משפחה ובחרנו פעילויות שמתאימות להורים וילדים כמו הכנת עפיפונים והטסתם, משחקי רצפה נוסטלגיים ועוד.

בנוסף, שימו לב לפרטים הקטנים: מספר השמיכות המשובצות, העיצוב, פלייליסט וכל מה שנקרא ‘חוויית משתמש’.” (שיר גריזים)

סיפרה לנו על זה:

שיר גריזים

shirgrizim@gmail.com

פרויקטים דומים:
 ארוחת סיר המזל – קהילת בארות מקיימת ארוחות קהילתיות משותפות. כל משפחה מביאה את האוכל שלה וביחד יוצרים מגוון, באוכל ובאנשים. 

מרחב הורים-ילדים “הנני” בקריית גת – מפגש שבועי קבוע של הורים וילדים. בכל שבוע הורה אחר מארגן את הפעילות. מפגשים דומים נערכים גם באשקלון, בדימונה וברמלה.

חגית שמידט, hagigits@gmail.com

טיולי משפחות בדימונה – התארגנות חודשית בהובלת מרכז הצעירים. משפחות יוצאות לטייל יחד,כל פעם ביעד אחר, לפעמים במכוניות פרטיות ולפעמים בהסעה מאורגנת. יש תפקידים קבועים להתנדבות (אחראי מסלול, אחראי רישום וכו’).

מורן, meoravutdimona@gmail.com